iPhone 5S, (S - kā dolārs) [APSKATS]



Būtu droši vien krietni vieglāk aprakstīt iPhone 5C, vienkārši filozofējot par plastmasas krāsaino korpusa stilīgumu un par to kā iPhone 5C ir tik pat ātrs cik iPhone 5, kuru es jau gadu lietoju un biju visnotaļ apmierināts. Bet pie manis iPhone 5C vietā nonāca iPhone 5S pats labākais iPhons, kuru jebkad Apple ir radījusi.

iPhone 5S ir saglabājis iPhone 5 dizainu - protams ir šādas tādas izmaiņas, kā Home poga, nomainīta pret Touch ID. Alumīnija korpusiem ir divas jaunas krāsas Gold(zelta) un Space Gray(kosmiski pelēks). Kamerai vienas LED diodes vietā, tagad ir divas un nedaudz citas formas mikrofona caurumiņš pie aizmugurējās kameras. Svars, biezums, garums un platums ir palicis iepriekšējais. Rezultātā turot rokā iPhone 5S, es neizjutu nekādu WoW, atšķirībā no tās reizes kad nopirku iPhone 5, toreiz man likās kā man iedeva butaforiju, jo viņš bija tik viegls, salīdzinot ar iPhone 4. iOS7 arī nekādu pārsteigumu neradīja, jo es iOS7 lietoju kopš pirmās beta versijas un pēc iOS7.0.3 atjauninājuma un  Reduce Motion ieslēgšanas - problēma ar lēno animāciju bija pazudusi uz mana iPhone 5. iPhone 5S ieturēts iPhone S-modeļu stilā - dizains no iepriekšējā modeļa, bet iekšā viss ir jauns. Jā īpaši neiegrimt dzelžu tehniskās atšķirībās, tad varētu izcelt trīs būtiskās atšķirības starp iPhone 5 un iPhone 5S.

Pirmā atšķirība ir Home poga, tā ir apveltīta ar pirkstu nospieduma lasītāju, kurš patiešām strādā un aptuveni pēc nedēļas lietošanas, es sāku arī pareizi spiest Home pogu. Ko nozīmē pareizi spiest? Tā kā mans pirmais iPhone bija iPhone 3G melns, tad protams tumsā Home poga nebija redzama un ātri vien pieradu haotiski viņu spiest gar malām. Ar Tocuh ID tomēr vajag , lai pirksts uztrāpa pilnībā pogai, nevis daļēji. Principā tas tāds vienīgais sīkums, kurš nedaudz sarežģīja iPhone 5S lietošanu, doties ar Touch ID var apstiprināt pirkumus App Store veikalā un aplikāciju lejupielāde kļuva krietni interesantāka, vairs nevajadzēja vadīt garo Apple ID paroli(vienkārši bija jāpieliek pirkstiņš un pirkums apstiprinājās).

Otrā atšķirība ir kamera, principā abas kameras. Priekšējā kamera gluži kā aizmugurējā tika pie lielākiem pikseļiem uz matricas, rezultātā slikta apgaismojuma apstākļos bildes kļuva mazāk graudainas un ne tik tumšas, ka uz iPhone 5. Pie jaunās priekšējās kameras tika arī iPhone 5C, iPad Air un Retina iPad mini. Aizmugurējā kamera ir piedzīvojusi tik daudz uzlabojumus, ka to lietot ir viena bauda. Autofokus darbojas vienkārši lieliski un ātri. Īpaši autofokusa darbību var izbaudīt tumsā, kad tiek fotografēts ar zibspuldzi(divām LED diodēm). Darbojas tas tā, gribam piemēram nofotografēt sevi vai kaut ko tumsā atliek +/- pareizi pagriezt kameru pret objektu, kuru gribam nofotografēt, nospiežam pogu fotografēt un kamera izdara visu pati. Sākumā iedegas LED apgaismojums, kurš apgaismo objektu un kamera pateicoties ātram autofokusam fokusējas, tad kamera izmanto vienu no 1000 zibspuldzes algoritmiem un ar divu LED diožu palīdzību, jau uzņem kadru. Rezultāts ir tādas, ka 99% gadījumā bilde tumsā sanāk no pirmās reizes. iPhone 5 gadījumā, kamera pēc pirmās zibspuldzes apgaismojuma nespēj pati nofokusētie pilnīgajā tumsā. Īsumā divas LED diodēs savu darbu dara lieliski. Vēl iPhone 5S ir iemācījies uzņemt bilžu sēriju  līdz 10 bildēm sekundē, kuras tiek glabātās vienā failā, kuru atverot var atzīmēt labākās, bet parējās izdzēsīsies pašas. Tas noteikti patiks tiem, kuri mīl kā es uzņemt 10 vienādas bildes un tad atlasīt labākās, parasti tas radīja albumā nekārtību, tagad tas viss tiek attēlots, kā viena bilde līdz brīdim, kad tiek izvēlētas bildes, kuras saglabāt. Pēdējā kameras fiška ir 720p video ar 120 kadriem sekundē jeb slo-mo. Šī funkcija patiks dzīvnieku mīļiem un aktīvā sporta piekritējiem. Īsumā tiek uzņemt HD kvalitātes video, kuru pēc tam var palēnināt līdz četrām reizēm, lai kādu video gabalu paskatītos palēninājumā, piemēram, kā tiek taisīts kaut kāds pārgalvīgs triks ar velosipēdu vai snovbordu. Vienīgais mīnus ir tāds, ka lai uzfilmēt video vajag ļoti labu apgaismojumu, šis režīms ir ļoti jūtīgs pret apgaismojumu.

Trešā īpašība ir sakari. iPhone 5S un iPhone 5C tiek ražots četrās versijās, kuras atšķiras ar LTE frekvenču atbalstu. iPhone 5 gadījumā bija divas versijas Amerikas(GSM) un pasaules (CDMA+GSM). Katrs iPhone 5S/iPhone 5C atbalsta vismaz septiņas LTE frekvences, tikmēr iPhone 5 ne vairāk par piecām. Kāds no tā labums, nu piemēram visi iPhone 5S/5C atbalsta LMT 4G tikla frekvenci 1800MHz, līdz ar to teorētiski jeb kurš iPhone 5S/5C var izmantot LMT LTE tīklu. Jautājums ir vai Apple ļaus citu reģionu iPhone 5S/5C izmantot mūsu LMT LTE tīklu.
Kāds tad ir tas iPhone 5S? Pietiekami inovatīvs, tehnoloģisks, ātrs, iekārojams? Īsumā iPhone 5S ir lielisks, man viņš ļoti patika, īpaši dēļ tā, ka man tika balts modelis(sudraba krāsā). Man vienmēr patika baltie iPhone vairāk par melniem. iPhone 5 es pirku melno, jo pirmkārt ieraugot viņu prezentācijas laikā reklāmas rulitī, ka čalis viņu spaida izejot no metro, man iPhone 5 likās tik tik melns, melns kā ogle vai tumšā šokolādē, ka par spīti tam, ka man uzreiz bija skaidrs, ka korpus skrāpēsies, kā manam otrās paaudzes iPod nano, es tik un tā gribēju melno iPhone 5. Otrkārt LMT nemaz tā arī nesāka pārdot Silver(baltos) iPhone 5 uz 64GB un treškārt iPhone 5 Silver no mugurpuses izskatās lēts. Līdz ar to es jums varētu ieteikt pirkt iPhone 5S Gold vai Space Gray krāsās. Pagaidām es neesmu gatavs savu oglīti (iPhone 5) mainīt pret iPhone 5S, bet es noteikti atgriezīšos pie šī jautājuma, pēc trim mēnešiem un kas zin varbūt tā būs mana dzimšanas dienas dāvana sev. Tikmēr iPhone 5 ir joprojām lielisks viedtelefons, kurš ātrdarbība vismaz šodien vēl neatpaliek no iPhone 5S.

Paldies LMT par iPhone 5S. :)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru