Kad es pirms diviem gadiem pirku savu MacBook Pro 13, tad tehnoloģija Thunderbolt(duālais 10Gbit/s pieslēgums) bija tik tikko parādījusies Apple datoros. Un, tad likās, ka tagad visi ražotāji sāks veidot akseksuarus un perifēriju kuru varēs slēgt pie Thunderbolt porta. Bet viss nebija tik skaisti. Perifērija kura vienojas caur Thunderbolt bija dārga un lielākoties tie bija ārējie cietie diski RAID0/1 slēgumā. 2012. gadā Apple sāka savus datorus aprīkot ar USB 3.0 portu, kurš ļāva pa krieti zemāku naudu slēgt pie Mac ātrākus cietos diskus. Un likās kā Thunderbolt tehnoloģija nomirs, bet entuziāsti joprojām gaidīja Thunderbolt dok stacijas. Bija pat daži mēģinājumi 2012.gada beigās, bet tos ātri vien norakstīju es. Kompānija Belkin vairāk kā gadu solīja savu Thunderbolt dok staciju, bet beigās izlaid briesmīgu produktu.
Un negaidīti šogad, pavasari man nezināma kompānija, paziņoja par savu Thunderbolt dok staciju. Kura pārdošanā nonāca tikai 4.novembrī, bet nedēļu pirms tam, jau sāka pieņemt pasūtījumus. Izrādās kompānija CalDigit jau kādu laiku ražo dažādus ārējos cietos diskus un paplašinājuma kartes ar USB, eSATA u.c. portiem un reputācija viņiem esot ļoti laba. Un te Caldigit izdomāja, ka vajag uztaisīt, beidzot normālu Thunderbolt dok staciju, lai MacBook Pro/Air lietotāji beidz mocīties ar vadu spraušanu iekšā-ārā.
CalDigit Thunderbolt Station ir maza alumīnija kastīte, kura iespraužas rozetē un pieslēdzās ar vienu Thunderbolt vadu pie Mac'a vai PC, nodrošinot līdz pat 10Gbit/s duālo datu apmaiņas plūsmu(slēgumu).
Caldigit Thunderbolt dok stacija ir aprīkota ar deviņām pieslēgvietām:
*Trīs USB 3.0 5Gbit/s power porti(var pieslēgt gan 2.5 collu ārējos cietos diskus, midi kontrolierus; gan uzlādēt viedtelefonu, iPod u.c.,bet Retina iPad gan nevarēs uzlādēt).
*Viens HDMI out ar maksimālu izšķirtspēju 2560 x 1600 pikseļu, lai pieslēgtu monitoru/tv/projektoru.
*Viens Gigabit Ethernet pieslēgums(Caur PCI, ja nu kādam tas ir svarīgi)
*Viena 3.5mm stereo audio izeja.
*Viena 3.5mm mono audio ieeja(jā nu kādam vajag stereo audio ieeju, tad var izmantot to kura ir iebūvēta Mac'a, bet austiņas/skaļruņus slēgt pie dok stacijas.)
*Divi Thunderbolt porti(pie viena slēdzas Mac, bet otru var izmantot, lai pieslēgtu kādu Thunderbolt cieto disku, Apple Thunderbolt monitoru, audio/video karti.)
Tad nu kāpēc es nopirku šo Thunderbolt dok staciju? Ir sanācis, tā kā esmu iedzimts portatīvā datora lietotājs(man nekad nav bijis stacionārs dators) un mans darbs vairs nenotiek no mājām un man četrreiz nedēļa ir jābrauc uz darbu un jāņem līdz MacBook Pro, līdz ar to man katru reiz vajag spraust iekšā-ārā ārējo cieto disku vadus un dažreiz vajag iPad'os ierakstīt kaut kādu seriālu un vispār man nav USB 3.0 ports MacBook'ā Pro ir tikai divi USB 2.0 un jebkāda darbība ar ārējo cieto disku notiek tik ilgi, kā es pārstāju taisīt backup pat reiz nedēļā. Thunderbolt dok stacijā ir trīs USB 3.0 porti un man jau ir divi ārējie cietie diski ar USB 3.0 pieslēguma atbalstu, kuru ātrumu es nevarēju pilnībā izmantot. Tagad ar Thunderbolt dok staciju dati kopējās no 2 līdz 4 reizēm ātrāk nekā iepriekš + man atliek pieslēgt Thunderbolt vadu pie MacBook Pro un uzreiz man ir pieejami abi cietie diski (2x 3TB). No Thunderbolt dok stacijas es arī uzlādēju savu iPhone. Pietam vajadzības gadījumā es varu arī pieslēgt monitoru, jo ir ne tikai Thunderbolt ports vēl viens, bet arī HDMI izeja. Kāpēc es nepirku Thunderbolt Display, dēļ cenas un USB 2.0 portiem, tomēr ir krietni interesantāk un ātrāk kopēt 20GB caur USB 3.0 nekā caur USB 2.0.
Es kad saņēmu CalDigit Thunderbolt Station, jau Instagramā priecājos, par viņas mazo izmēru un skaisto dizainu. Ierīce ir patiešam kvalitatīva, vienīgi ir viens mīnus, atslēdzot Thunderbolt vadu no Mac'a, dok stacija klusi džinkst, būs vien jāuztaisa slēdzi ar kuru atslēgt viņai elektrību.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru