Tā kā es tradicionāli izdomāju neaprakstīt blogā(tikko atradu melnrakstu gandrīz divus mēnešus vecu) pēdējo Apple Event(WWDC2014) jeb ikgadējo Apple izstrādātāju konferenci, jo man vairāk patīk rakstīt par to ko esmu izmantojis(lietojis ikdienā). Tad tagad es padalīšos pieredzē ar manuprāt OS X Yosemite un iOS8 galveno jaunieveduma izmantošanu ikdienā un kā tas maina manu ikdienu.
Tie kas man seko twitteri ir jau lasījuši, ka es vairāk kārt pieminu SMS sūtīšanu no iPad un zvanīšanu no MacBook Pro. SMS sūtīšana no iPad, iPod Touch un Mac darbojas caur Messanges aplikāciju un iCloud sinhronizāciju ar iPhone. Citiem vārdiem sakot - aizmirsi mājās iPhone, bet tev ir līdz iPad's, to joprojām vari rakstīt un saņemt SMS/MMS tik ilgi, kamēr abas ierīces ir pieslēgtas internetam, jo ziņas sinhronizējas ar iCloud starpniecību. Praksē tas darbojas uz kādiem 88%, dažreiz dažas ziņas netiek sasinhronizetas starp ierīcēm - izteikti, tas ir uz Mac, ja viņš ir bijis iemidzis vai izslēgts. Ar iPad tas darbojas uz kādiem 99%. Dzīvē man tas ļoti noder, jo rakstīt SMS no iPhone man īpaši nepatīk - grūtāk izsekot ziņu vēsturei un garāku tekstu grūtāk pārlasīt pirms nosūtīšanas, jā pārāk maz ekrāns, bet mani apmierina, tāds maz mobils, viegls 112 gramus smags viedtelefons - iPhone 5. Otrs plus tam visam, ka strādājot pie MacBook Pro man nevajag meklēt iPhonu, lai atbildētu uz SMS(lai gan, tagad uz Yosemite DP4, es varu tikai saņemt SMS/MMS, bet nosūtīt nevaru, centīšos to šonakt izlabot, pārliekot pa jaunam Yosemite).
Zvani, zvani. Zvanīšana no iPad izklausījusies vienmēr kā pilnīgs absurds - neliksi viņu jau pie sejas(pie tam viņam arī nav mazais skaļrunis tur, kur varbūt vajadzētu būt). Var jau izmantot arī austiņas vai vienkārši pa skaļruni runāt, bet tomēr šī funkcija man vairāk traucēja uz iPad, nekā bija noderīga, jo vismaz līdz iOS8beta3(ieskaitot) zvanu saņemšana un zvanīšana uz iPad darbojās nekorekti ar lielu aizturi pienāca zvans uz iPad. Bija pat tādas situācija, ka es runāju pa iPhone, bet kad kāds man zvana pa otru līniju iPhone to ignorē, bet iPad's pilnā rīklē brēc pa visu māju. Beigās es zvanus uz iPad atslēdzu. Uz MacBook Pro gan bija viss savādāk, sākumā uz Yosemite man nemaz nedarbojās zvanīšana biju jau nodomājis, ka tas ir tāpēc, ka man nav uz MacBook Pro Bluetooth 4.0 LE, bet ir tikai 2.1 EDR. Bet par laimi man līdz ar Yosemite DP4 parādījās arī zvanīšanas iespēja uz mana MacBook Pro. Darbojas tas šoreiz ne caur iCloud, bet gan caur Wi-Fi(vismaz pagaidām citas versijas man nav). Zvans uz MacBook Pro pienāk aptuveni 3-5 sekunžu laikā pēc tam, kad sāk zvanīt iPhone. No MacBook Pro gan var zvanīt, gan saņemt zvanus, tam es izmantoju parasti EarPods austiņas, jo cik atceros pēc pieredzes ar Skype un skaļruni skaņas skaņas kvalitāte ir bēdīga. Pie tam strādājot pie MacBook Pro es parasti arī esmu austiņās. Ik dienas rutinē zvanišana no MacBook Pro ir vairāk noderīga tieši vakaros, kad es mēdzu skatīties seriālus vai blogeru video youtube.com, mēdz gadīties, ka kāds piezvana un agrāk vajadzēja ņemt austiņu laukā no aus, stiepties uz otru gultas galu pēc iPhone, kurš lādējās, bet tagad vienkārši atliekt nospiest pauzi un pacelt klausuli uz Mac.
Iespaidi, ka jau vairākkārt minēju twitteri un arī augšā ir pozitīvi, es teiktu tā, ka iPhone no galvenā darba instrumenta kļūst atkal par mobilo komunikatoru, kuru vairāk sāku izmantot, tad kad nav pie rokas MacBook Pro. Jo tagad atnākot mājās var droši iPhonu nolikt lādēties, bet uz SMS un zvaniem atbildēt no MacBook Pro vai iPad'a.
Iespaidi, ka jau vairākkārt minēju twitteri un arī augšā ir pozitīvi, es teiktu tā, ka iPhone no galvenā darba instrumenta kļūst atkal par mobilo komunikatoru, kuru vairāk sāku izmantot, tad kad nav pie rokas MacBook Pro. Jo tagad atnākot mājās var droši iPhonu nolikt lādēties, bet uz SMS un zvaniem atbildēt no MacBook Pro vai iPad'a.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru